Ułamki ½ - program interaktywny

Ułamki ½ - program interaktywny
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena brutto: 499,00 zł 499.00
Cena netto: 405,69 zł
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 5
Kod produktu: ABB8-813C2

Opis

Tak zabawnego wstępu do materiału edukacyjnego z zakresu ułamków jeszcze nie było. Uczniowie z pewnością bardzo chętnie będą spełniali interaktywne zadania skierowane na ćwiczenie i utrwalanie umiejętności zaliczanych do jednych z najważniejszych działów matematyki. Ten program edukacyjny jest przeznaczony dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej.

Interaktywność

Kluczowym elementem w zrozumieniu ułamków jest przedstawienie jednostek (całości) i ich części − właśnie na tym opiera się treść niniejszego interaktywnego programu.

Uczeń znajduje się w sklepie spożywczym, gdzie czekają na niego zadania o różnym ukierunkowaniu, z różnym sposobem ćwiczenia umiejętności: od podstawowego poznawania ułamków (wybieranie obrazków odpowiadających ułamkowi, oznaczanie liczby porcji produktów spożywczych według ułamków czy dobieranie w pary ułamków i obrazków), przez określanie części całości (liczba skrzynek na półkach, liczba kawałków owocu), dalej porównywanie ułamków (przedstawionych liczbowo lub przy pomocy obrazków), przedstawienie ułamków na osi liczbowej (ważenie produktów spożywczych), aż po dodawanie, odejmowanie oraz proste skracanie i rozszerzanie ułamków. Na szczególną uwagę zasługuje zadanie polegające na krojeniu produktów spożywczych, w którym trzeba albo odkroić określoną cześć produktu, albo obliczyć odkrojony kawałek produktu.

We wszystkich grach dzieci otrzymują nagrody: złote monety lub kwaśne jabłka, w zależności od tego, czy rozwiązywanie zadania zakończyło się sukcesem.

Godziny zajęć

Ustawienia programu umożliwiają precyzyjne wskazanie optymalnego poziomu trudności danej gry. Do wyboru są cztery stopnie trudności: od ułamków z licznikiem równym 1, przez ułamki z takim samym mianownikiem, dalej ułamki w formie podstawowej aż do dowolnych ułamków, które można skracać lub rozszerzać. Można również ustawić maksymalną wartość mianownika.

Atrakcyjna grafika z szerokim wachlarzem praktycznych zadań zapewni, że dzieci nie tylko zrozumieją ułamki, ale przede wszystkim będzie im to sprawiało dużo radości.

Program można stosować na wszystkich typach tablic dotykowych oraz w salach komputerowych.

Jest to oprogramowanie PC CD-ROM posiadające tzw. nieograniczoną czasowo szkolną licencję grupową z instalacją do wyboru:
- pojedynczą lub sieciową maksymalnie na 20 komputerach
- pojedynczą lub sieciową maksymalnie na 40 komputerach
- sieciową maksymalnie na 60 komputerach

Współpracuje ze wszystkimi typami tablic interaktywnych i platformami systemów operacyjnych takich jak Windows 8, Windows 10 i Windows 11.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl