Robobloq Qoopers - robot edukacyjny 6w1

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena brutto: 1 084,00 zł 1084.00
Cena netto: 881,30 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Kod produktu: 3809-73936

Opis

Zestaw konstrukcyjny STEAM do samodzielnej budowy 1 z 6 możliwych wariantów robota edukacyjnego Qoopers i nauki programowania, dedykowany dla szkół podstawowych i średnich. Jest to najnowsza wersja produktu V3.

Qoopers jest Robotem Edukacyjnym 6w1 do samodzielnej budowy oraz nauki programowania dla początkujących. Zestaw składa się z 174 elementów. Złożenie Robota powinno zająć około 30 minut. Qoopers jest zdalnie sterowany za pomocą telefonu lub tabletu, a po zaprogramowaniu może omijać przeszkody, śledzić linię, odtwarzać różne dźwięki lub wyświetlać grafiki na swojej matrycy LED. Robot przeznaczony jest dla dzieci od 8 roku życia.

Qoopers to inteligentny robot, który może wyświetlać kolorowe światła i grać wspaniałe piosenki. Posiada on zainstalowany czujnik śledzenia linii, który pozwala mu na samodzielną jazdę wzdłuż linii. Posiada on również zamontowany czujnik ultradźwiękowy, który wykrywa przeszkody znajdujące się przed nim i pozwala je omijać. Warto zaznaczyć, że jest to najnowsza wersja czujnika, która zgodnie z zaleceniem producenta i opinią klientów została pozbawiona diod LED, które znacznie zakłócały pracę urządzenia.

Płyta główna to sterownik Qmind Plus będący "mózgiem" robota, posiada ona układ ATmega2560. Po połączeniu płyty głównej z telefonem lub tabletem za pomocą Bluetooth polecenia są wysyłane do płyty głównej, która następnie wysyła polecenia do każdego z czujników i silników.

Oprogramowanie Robobloq (iOS, Android, PC)
Można pobrać aplikację Robobloq na telefon lub tablet (dostępne w APP Store oraz Google Play). Aplikacja Robobloq posiada polską wersję językową gdzie znajduje się instrukcja składania dzięki  której buduje się swojego Qoopers krok po kroku. Aplikacja jest bezpłatna. Można również pobrać i zainstalować program MyQode na komputerze (Windows / Mac / Linux).

Tryb sterowania
Dla początkujących użytkowników Qoopers posiada cztery podstawowe funkcje:

1. Zdalne sterowanie – za pomocą telefonu lub tabletu.
2. Unikanie przeszkód – robot za pomocą sensora ultradźwiękowego unika samodzielnie przeszkód.
3. Muzyka – odtwarzanie lub samodzielne tworzenie melodii.
4. Śledzenie linii – za pomocą sensorów robot samodzielnie porusza się po wyznaczonej linii.

Tryb programowania
W trybie programowania rozróżnia się trzy języki programowania robota:

1. Scratch Jr – programowanie robota za pomocą obrazkowych bloków do programowania, ten tryb nie wymaga od dzieci umiejętności czytania czy pisania (wiek 6-8 lat). Dostępne w aplikacji na telefon i tablet.
2.Scratch 3.0 – programowanie dla początkujących i średniozaawansowany, dzięki środowisku Scratch, którego działanie oparte jest na zasadzie „przeciągnij i upuść” dzieci mogą programować robota w wielu obszarach takich jak np. ruch, światło czy dźwięki. Dostępne w aplikacji na telefon i tablet.
3. Python – język programowania wysokiego poziomu ogólnego przeznaczenia. Ta opcja dostępna jest w aplikacji na komputer.

Robot edukacyjny Qoopers pozwala w łatwy i intuicyjny sposób rozpocząć edukację STEAM. Zestaw do samodzielnego montażu oraz tryb zdalnego sterowania pozwolą szybko zapoznać się i rozpocząć przygodę z robotyką. Rozbudowane możliwości programowania od podstawowego poziomu programowania za pomocą obrazkowych bloków w środowisku Scratch Jr, następnie przejście do Scratch i w końcu do zaawansowanych funkcji w języku programowania Python.

Aplikacja na telefon, tablet i komputer pozwoli w łatwy i przyjemny sposób zbudować robota i sterować nim. Dla każdego poziomu są dostępne przykłady zadań.

Qoopers jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Stanowi wspaniałe wprowadzenie w świat robotyki, sensorów oraz programowania.

Zawartość zestawu:
- zestaw konstrukcyjny wykonany z aluminium, koła, kabel USB, przewody, śrubokręt dwufunkcyjny, śrubki
- płyta główna Qmind Plus: z 6 gniazdami do podłączania dodatkowych czujników, USB, 2 gniazdami do podłączenia silników - z możliwością obsługi maksymalnie 6 silników, oraz modułem Bluetooth (bezprzewodową komunikacja z telefonem, tabletem i komputerem)
- czujnik ultradźwiękowy odległości, czujnik linii, silniki napędowe i matrycę LED
- skróconą instrukcję obsługi (instrukcja składania dostępna jest w aplikacji).

Do uruchomienia robota potrzebnych jest 6 baterii AA (nie są zawarte w zestawie).

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl