Planeta Ziemia (BOX) - 12 płyt

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 4 dni
Cena: 398,00 zł 398.00
Cena netto: 323,58 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Kod produktu: 973

Opis

 

Zestaw Box zawiera 11 odcinków serialu + dodatki na 2 płytach DVD.

1. Planeta Ziemia – Dżungle
2. Planeta Ziemia – Głębiny oceanów
3. Planeta Ziemia - Jaskinie
4. Planeta Ziemia – Lasy klimatu umiarkowanego
5. Planeta Ziemia – Lodowe krainy
6. Planeta Ziemia – Płytkie morza
7. Planeta Ziemia - Pustynie
8. Planeta Ziemia – Wielkie równiny
9. Planeta Ziemia - Woda
10. Planeta Ziemia – Od bieguna do bieguna
11. Planeta Ziemia - Góry
12. Planeta Ziemia – Przyszłość planety (2xDVD)

 

Płyta 1
- Ocalić gatunki
Czy rzeczywiście tak wiele gatunków zwierząt i roślin narażonych jest na wyginięcie? Przy okazji kręcenia odcinka PLANETY ZIEMIA "Dżungle" filmowców kilkakrotnie rano budziły odgłosy strzałów kłusowników, przez których giną całe populacje zwierząt. Ekipa miała też okazję podejrzenia tak rzadkich stworzeń jak lampart śnieżny czy koziorożec abisyński, co uświadomiło jej, że niektóre z oglądanych przez nią gatunków już niedługo mogą zniknąć z naszej planety.

- Pośród dziczy
Na Ziemi żyje teraz tak wielu ludzi, że tylko 1/4 jej obszaru pozostaje niezamieszkana. Przykładem ekspansji człowieka na tereny niedawno dzikie i dziewicze jest zamienianie na rolnicze ogromnych połaci ziemi w okolicach Gór Semien w Etipoii. Ogromnie kontrowersyjne są też odwierty na Arktyce. Tu powstaje pytanie - czy Ziemia nie jest przeludniona i czy sposób eksploatowania jej przez człowieka nie doprowadzi wkrótce do katastrofy?

- Żyjemy razem
Ludzie zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, jak ich ekspansja na świecie wpływa na życie naturalne naszej planety. Stąd zaczęły rodzić się kampanie w stylu rozpoczętej w 1960 roku "Ocalić od zapomnienia". Niekiedy starania o zachowanie ostatnich bastionów dziewiczej przyrody stają się brutalne. Zatrudnienie przez Richarda Leakey uzbrojonych oddziałów, które w Kenii walczyły z kłusującymi na słonie, dało wprawdzie wymierny efekt, ale spowodowało wyparcie autochtonicznej ludności - Masajów. Co więc możemy zrobić, żeby ludzie i zwierzęta mogli zgodnie koegzystować na naszej pięknej planecie?

Płyta 2
Jedenaście krótkich odcinków opowiadających o tym, jak powstawał serial PLANETA ZIEMIA. Każda część odpowiada jednemu odcinkowi z dwóch serii Planety Ziemi. Żeby mogły powstać rewelacyjne zdjęcia, w mozole i czasem niebezpiecznych warunkach pracował sztab ludzi. Pokazane w filmach kilka chwil zmiany zachodzącej w przyrodzie, filmowane było niekiedy miesiącami. Podobnie długo trwały próby odnalezienia niezwykle rzadkich gatunków zwierząt w ich środowisku naturalnym. Jednak dzięki determinacji ekipy efekt jest niesamowity. W filmie można podejrzeć odrobinę tych starań.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl