Didakta - Matematyka 2 Algebra program interaktywny

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena brutto: 499,00 zł 499.00
Cena netto: 405,69 zł
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 5
Kod produktu: 2779-39492

Opis

Program ten zawiera przykłady i zadania pozwalające na samodzielne ćwiczenie i sprawdzenie umiejętności matematycznych z algebry.

Tytuł Didakta – Matematyka 2 Algebra obejmuje 23 grupy zadań obejmujące wyrażenia algebraiczne – np.: wartości wielomianów i ułamków, potęgowanie iloczynów i różnice drugich potęg, rozwiązywanie prostych i złożonych równań z niewiadomą w mianowniku, obliczenia z procentami, itp. Podczas rozwiązywania zadań użytkownik programu ma do dyspozycji kalkulator oraz miejsce na wykonywanie obliczeń.

Działy tematyczne:

- Wartość wyrażenia – wartość wyrażenia i ułamka
- Potęgowanie wyrażeń – potęgowanie iloczynu, druga potęga dwumianu, różnica drugich potęg
- Działania na wyrażeniach – dodawanie i odejmowanie z nawiasami, mnożenie przez jednomian i wielomian, zamiana wyrażeń na iloczyn
- Ułamki algebraiczne – upraszczanie wyrażenia, dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie
- Równania – proste, złożone z ułamkami, niewiadoma w mianowniku, nierówności
- Procenty, wielkości proporcjonalne, proporcja – obliczenia procentów w pamięci, zadania słowne na obliczanie procentów, wielkości proporcjonalne, proporcjonalność prosta i odwrotna

Aplikacja Didakta – Matematyka 2 pozwala na drukowanie kart roboczych, co daje możliwość rozwiązywania zadań poza komputerem. Ustawienia pozwalają na wybór liczby przykładów – od 5 do 25. Tabele z wynikami dla każdego typu zadań informują o najlepszych uczestnikach. Wszystkie wyniki uczniów wpisywane są do osobnego pliku w którym jest zawarty rodzaj zadania, które było rozwiązywane, data, godzina, liczba poprawnych i błędnych odpowiedzi i ocena końcowa. 

Aplikacja ma prostą obsługę i orientacja w programie jest bezproblemowa dzięki graficznemu interfejsowi.

Jest to oprogramowanie PC CD-ROM posiadające tzw. nieograniczoną czasowo szkolną licencję grupową z instalacją do wyboru:
- pojedynczą lub sieciową maksymalnie na 20 komputerach
- pojedynczą lub sieciową maksymalnie na 40 komputerach
- sieciową maksymalnie na 60 komputerach

Współpracuje ze wszystkimi typami tablic interaktywnych i platformami systemów operacyjnych takich jak Windows 7, Windows 8 i Windows 10.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl