Baw się bezpiecznie i działaj rozsądnie - zestaw edukacyjny k225

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 392,37 zł 392.37
Cena netto: 319,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Kod produktu: 201

Opis

Obowiązkiem społeczeństwa jest dbałość o wszystkich jego członków a zwłaszcza o najmłodsze pokolenia, które są zbyt słabe by się bronić i brak im doświadczenia, by się ustrzec przed zagrożeniami.

Umiejętność przewidywania skutków różnych wydarzeń, umiejętność zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętność przekazu informacji o zagrożeniu są to elementy, które podnoszą zdolność do przetrwania. Umiejętności te muszą być kształtowane od najmłodszych lat i w miarę rozwoju jednostki doskonalone.

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci najmłodszych, najbardziej ufnych i przez to jeszcze mocniej narażonych na niebezpieczeństwo. Zestawy plansz przedstawiają sytuacje związane z różnymi zagrożeniami współczesnego świata. Zaprojektowano je w postaci komiksowych historyjek, by dzieci mogły prześledzić ciąg wydarzeń i połączyć łańcuch przyczynowo-skutkowy. Daje to dużą możliwość ćwiczenia umiejętności przewidywania oraz szukania równoległych rozwiązań (skutków) tej samej przyczyny. Kolejną istotną cechą jest nacisk na potrzebę znajomości numerów alarmowych oraz umiejętność przekazu informacji. W związku z tym w większości historyjek pojawia się telefon i numery alarmowe. Oprócz umiejętności zachowania się w obliczu zagrożenia pokazana jest umiejętność postrzegania potencjalnego zagrożenia (np. zgłaszanie podejrzanych pakunków oraz podejrzanie zachowujących się osób).

Zestaw pozwala na omówienie zabaw w miejscach, które mogą się stać potencjalnym zagrożeniem zdrowia i życia bawiących się dzieci i osób postronnych zaangażowanych losowo w wydarzenia. Znajdziemy również elementy dotyczące łamania zasad bezpieczeństwa co też jest przyczyną wielu różnych nieszczęść.

Przeznaczenie pomocy:
• szkoła podstawowa - kształcenie zintegrowane, godzina wychowawcza w klasach IV-VI.

Cel pomocy:

• kształtowanie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwych zachowań;
• wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie własne i innych;
• kształtowanie nawyków i postaw podnoszących bezpieczeństwo własne i innych;
• podniesienie świadomości na temat istniejących zagrożeń;
• wdrażanie do przestrzegania przepisów i regulaminów obowiązujących w miejscu pobytu;
• wdrażanie do potrzeby znajomości numerów alarmowych;
• kształtowanie umiejętności wzywania pomocy

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl